Mikrofibry

Spotykane w poprzednich dekadach w branżny mikrofibry to w zdecydowanej większości welury. Pomimo niezaprzeczalnych zalet którymi się cechowały jak wyjątkowa miękkość i przyjemność ogólnego odbioru użytkownika, w głównej mierze ze względu na słabą odporność przeciw przemaczaniu, rosnący koszt produkcji wysokogatunkowego półproduktu mającego coraz większy udział w cenie finalnych elementów tapicerowanych często stosowanych w pojazdach niższej klasy z czasem zostały one wyparte z rynku. Welur wciąż jednak cieszy się niesłabnącą popularnością pośród projektów indywidualizacji i odnowy starszych wnętrz pojazdów.

Mikrofibry nowej generacji jak produkty firm Alcantara czy Dinamica których materiały spotkać dziś możemy już nie tylko w pojazdach sportowych i luksusowych ale także niższych segmentach wypełniły na przestrzeni ostatnich lat tę lukę i praktycznie zdominowały rynek. W dalszym ciągu jednak zdarza się spotkać na rynku pierwszego montażu różne odmiany materiałów opartych na mikro włóknach.

Welur wciąż jednak cieszy się niesłabnącą popularnością pośród projektów indywidualizacji i odnowy starszych wnętrz pojazdów gdzie odczucia i nadawany przez niego niepowtarzalny styl stawiane są na pierwszym miejscu.

Poniższa galeria zawiera część dostępnych tkanin tej kategorii oferowanych przez InterTap®

Poniżej galeria materiałów welurowych do pojazdów użyteczności publicznej